Антикорупційний форум Саакашвілі — підготовка до створення партії

У Києві відбувся другий Антикорупційний форум, організований головою Одеської ОДА Михайлом Саакашвілі. Юрист Анна Маляр в ефірі радіостанції Голос Столиці пояснила, що даний форум має політичний підтекст і створює підгрунтя для появи нової партії. Голова Одеської ОДА Михайло Саакашвілі, а також депутати від партій «Блок Петра Порошенка», «Самопоміч» та громадські діячі провели другий Антикорупційний форум. Даний захід політики та активісти організували в Києві. Анонсуючи форум, Саакашвілі заявив, що більше 80% українців вважають, що корупція - головна перешкода на шляху країни до процвітання. Якою була справжня мета Саакашвілі і депутатів, які зголосились організувати такий форум, в ефірі радіостанціїГолос Столиці повідомила юрист, адвокат Ганна Маляр.

 Чи призведе до якихось практичних наслідків проведення такого форуму ?

― З фахової точки зору я розділила би відповідь на це питання на політичну і на юридичну. Якщо ми говоримо у політичній площині, це справді підґрунтя для створення якоїсь нової політичної сили, і нічого поганого я в тому не бачу, хай буде конкуренція політичних сил. Але не варто говорити, що це суто громадськість організовувала і захід не мав ніякого політичного забарвлення, тому що його організовували саме діючі політики. Голова Одеської ОДА — це політик. Депутати — це політики. Тому не варто соромитися того, що це був політичний захід. Якщо говорити в юридичній площині, тобто в площині протидії корупції, то даний захід не має жодного відношення до цього, бо це не інструмент протидії. Можу сміливо вам сказати, що в площині протидії корупції не зміниться нічого, бо з корупцією не можна боротися на низовому рівні. Ми з вами сьогодні всі можемо відмовитися давати хабарі, але це нічого не вирішить, адже йдучи до магазину та купуючи якесь майно, ми вже платимо за хабарі на більш високому рівні.

Всі гучні заяви про корупцію будуть потім надані ГПУ, НАБ, або все лише словами і обмежиться?

― Це буде дуже підозріло, якщо ці заяви не будуть мати процесуальних наслідків, якщо ГПУ зробить вигляд, що вона цього не чула. Бо за законом вони вже були зобов'язані відреагувати на ті прізвища та цифри. І я вважаю, що для Порошенко це година «Ч», після якої він повинен або відреагувати, або ми всі зрозуміємо, хто за цим всім стоїть. Більше того — якщо цієї реакції нема з боку правоохоронних органів, а вина цих людей не буде доведена, то я би на місці постраждалих позивалася за завдання шкоді діловій репутації, за завдання моральної шкоди.

Аваков вже звертається в суд проти Саакашвілі. Які перспективи такого судового процесу?

― З одного боку, я підозрювала, що Саакашвілі людина розумна, він не може так голослівно заявляти. Очевидно, йому дали можливість назвати ці прізвища, вже маючи на них певні досьє. Я сподіваюсь, що там є докази, бо інакше він просто втратить і довіру, і повагу, якщо він просто отак кидається прізвищами. Якщо ці докази існують, то Аваков має програти свій позов, тому що там викладуть оці докази. Якщо ж їх не викладуть, Аваков виграє свій позов і виявиться, що Саакашвілі це голослівно заявляв, тобто політика у нас перетвориться на дитячий садок.

Якою може бути відповідальність учасників антикорупційного форуму у разі, якщо їх звинувачення не будуть підтверджені доказами?

― Є відповідальність цивільно-правова, все залежить від того, яку вартість виставить людина, якій ця шкода завдана, чи прийме цю вартість суд. Зазвичай у нас судом приймаються невеликі суми моральної шкоди, та я думаю, тут принципова не вартість, а публічне вибачення, до якого суд примусить особу, якщо буде доведено, що це голослівні заяви.

Раніше в ефірі радіостанції Голос Столиці голова правління центру протидії корупціїВіталій Шабунін заявив, що в Антикорупційне бюро на конкурсній основі відібрано 70 детективів замість запланованих 100. Він також повідомив, що найнятим співробітникам НАБ нема де працювати, а посада голови антикорупційної прокуратури досі вакантна.

У той же час антикорупційні та правозахисні організації склали свій список з 10 кандидатів до складу конкурсної комісії з вибору антикорупційного прокурора. Як розповів в ефірі радіостанції Голос Столиці спецкор Олександр Івасівка, до списку увійшли двоє іноземців.

http://newsradio.com.ua/2015_12_24/Maljar-antikorupc-jnij-forum-Saakashv-l-p-dgotovka-do-stvorennja-part-9315/
Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2015_12_24/Maljar-antikorupc-jnij-forum-Saakashv-l-p-dgotovka-do-stvorennja-part-9315/