Біженців з Донбасу підтримують громадські організації, а не держава

Радіо Голос Столиці 12.06.2014 Куди йти і до кого звертатися людям, які залишили зону бойових дій, в ефірі радіостанції «Голос Столиці» розповіли радник секретаря РНБО Олег Котенко, юрист Анна Маляр і народний депутат ВР 6-го скликання Юрій Гримчак.


Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2014_06_12/B-zhenc-v-z-Donbasu-p-dtrimujut-gromadsk-organ-zac-a-ne-derzhava-0759/

«Голос Столиці»: Чи повинні біженці з Донбасу отримати якийсь офіційний статус біженця в Україні? Що для цього потрібно?

Анна Маляр: Статус біженця вони отримати взагалі не можуть, тому що біженець − це людина, яка перетинає кордон своєї держави. У межах України ці люди можуть отримати статус внутрішньо переміщених осіб. Але для того, щоб отримати цей статус необхідно внутрішньо-національне законодавство. У нас поки такого законодавства немає, його треба приймати. Крім того, за нормами міжнародного права, яке діє в Україні, ці люди мають право не тільки на надання притулку, тому що є факт переміщення і статус їм вже не потрібен, є просто факт. За цим фактом вони мають право на житло, вони мають право на доступ до безкоштовного медичного обслуговування і на безкоштовне харчування з боку держави.

«Голос Столиці»: Але це не виконується...

Анна Маляр: Вони не виконуються, тому що бюджетом це не передбачено було. Україна не готова до переселенців, і це природно, тому що у нас не було до цього ні військових зіткнень, ні якихось криз серйозних, тому ми вперше стикаємося з цією проблемою.

«Голос Столиці»: А статус внутрішньо переміщених осіб, що він дає в такому випадку? Якщо вже люди мають право на проживання, на безкоштовне медичне обслуговування?

Анна Маляр: Він дає дуже серйозний фактор − це можливість отримання допомоги від міжнародних організацій. І якщо у людини буде офіційно підтверджено статус внутрішнього переселенця, він може звертатися, наприклад, в офіс верховного комісара з питань біженців, який у Києві знаходиться, і вже отримувати міжнародну допомогу.

«Голос Столиці»: А люди, які евакуювалися із зони бойових дій, вони можуть просити статус біженця, але вже в іншій державі?

Анна Маляр: Так, якщо вони переміщуються за межі України, вони мають право просити статус біженця.

До слова, голова Київської регіональної організації миротворців Володимир Попович переконаний, що гуманітарний коридор можна створити за два тижні. Про це він заявив в ефірі радіостанції «Голос Столиці».

http://newsradio.com.ua/2014_06_12/B-zhenc-v-z-Donbasu-p-dtrimujut-gromadsk-organ-zac-a-ne-derzhava-0759/
Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2014_06_12/B-zhenc-v-z-Donbasu-p-dtrimujut-gromadsk-organ-zac-a-ne-derzhava-0759/