Чому ВР не вводить відповідальність за подвійне громадянство.

Радіо Голос Столиці від 16.04.2016 Позафракційний депутат Єгор Фірсов опублікував документи, які нібито свідчать про наявність у мера Одеси Геннадія Труханова паспорта РФ. Юрист Ганна Маляр в ефірі радіостанції Голос Столиці пояснила, чому одеському голові за це ніякі наслідки не загрожують.В Україні намічається скандал, пов'язаний з подвійним громадянством відомих чиновників. Позафракційний депутат Єгор Фірсов опублікував документи, що нібито свідчать про наявність у мера Одеси Геннадія Труханова російського паспорта.

 Народний обранець також звинуватив СБУ в халатності. Він вважає, що Служба безпеки неякісно перевірила мера на наявність російського паспорта. Що загрожує українцям, які мають подвійне громадянство, в ефірі радіостанції Голос Столиці пояснила юрист, адвокат Ганна Маляр.

Яке покаранняпередбачено за подвійне громадянство в Україні?

― В Україні немає ніякої відповідальності за подвійне громадянство. Навіть якщо буде виявлений паспорт іншої країни, єдине, що можливо за законодавством України, що не визнають другий паспорт.

Якщо людина поїде до країни, паспорт якої в неї є, то там не визнають паспорт України, а визнають другий паспорт?

― Безумовно. Україна опинилась в дуже складній ситуації. Через бойові дії ми побачили, яка є прогалина в українському законодавстві. Досить багато є зараз законодавчих ініціатив. Вони, я думаю, будуть втілені - зокрема в питанні про запровадження покарання за приховування паспорта іншої країни, і за порушення принципу єдиного громадянства, який є конституційним.

А хто займатиметься цим питанням – СБУ чи МВС?

― Знайти другий паспорт в людини надзвичайно складно з технічної точки зору, тому що людина, яка видала інший паспорт, не зобов’язана нам надавати цю інформацію. Тобто ми офіційний запит направимо, але, ймовірніше за все, відповіді не буде. Для цього потрібні угоди двосторонні про співпрацю з країнами. А хто буде тим займатись, залежить від тієї людини, від її статусу, яка підозрюється в тому, що вона має два паспорти. Якщо це звичайний громадянин, може займатись поліція. Якщо ми говоримо про мера, про державного службовця, якщо ми говоримо про працівника правоохоронного органу чи депутата, то ними повинні займатись СБУ, бо там вже є пряма загроза безпеці нашої держави.

Зараз маємо приклад Труханова. Звинувачує його Фірсов в тому, що в того є інший паспорт. Як бути в такому випадку?

― Проблема нашого законодавства в тому, що навіть якщо всім нам покажуть другий паспорт і ми всі пересвідчимось, що це правда, то ніяких юридичних наслідків не буде.

Тобто це лише етичне питання?

― Етичне, але для України це питання дуже гостре, мали ще в 2014 році вводити законодавство. У нас застрягли всі ці ініціативи, тому що вони не приносять грошей народним депутатам. Неприпустимо, коли така людина має доступ до секретної інформації. Вона приймає рішення і вона має громадянство іншої держави? Але юридично ми зробити нічого не можемо. Більше того, не забувайте, що по різним даним в Україні нараховується близько 350 тисяч осіб з подвійним громадянством. Це неофіційні дані я оприлюднюю. З них, щоб ви розуміли, десь 80 тисяч – це угорське громадянство, 90 тисяч – це румунське громадянство, а всі решта – це переважно російське.

Якщо говорити про чиновників, то вони ще мають іноді громадянство Ізраїлю, якоїсь іншої країни. Якщо проста людина має подвійне громадянство, то вона емоційно, внутрішньо не зацікавлена в розбудові України, бо як тільки стане гірше, то вона просто візьме паспорт та поїде.

Як бути із мешканцями Криму?

― Люди, які знаходяться там і не здали українські паспорти, офіційно по процедурі не відмовились від українського громадянства, для України вони є громадянами. Законодавство старе, нове – все розповсюджується на них, в тому числі приймається з урахуванням їх. Тому я думаю, що якщо буде введена відповідальність за порушення цього подвійного громадянства, то на них ця відповідальність буде поширюватись в тому числі. Але якщо ми будемо говорити про повернення Криму і коли почнеться ця процедура, а вона рано чи пізно почнеться, можливо, будуть якісь виключення. Тому що давайте будемо відвертими, частина людей там опинились в глухому куті. Тобто є люди, які свідомо отримували подвійне громадянство, а є люди, які не могли фізично виїхати, а проживати по-іншому там не можна. Тому, коли буде відбуватись повернення, все-таки потрібно буде розбиратись, рубити з плеча, як то кажуть, відразу не варто. Всі контрольовані зараз українські території повинні нести відповідальність за порушення конституційного принципу єдиного громадянства.

Давайте процедурно розглянемо, що треба робити.

― Потрібно прийняти закон, внести зміни до Кримінального кодексу. Всіх ініціатив багато. Буде йтись про порушення конституційного принципу єдиного громадянства.

Читати повністю:http://newsradio.com.ua/2016_04_16/CHomu-VR-ne-vvodit-v-dpov-daln-st-za-podv-jne-gromadjanstvo-Komentar-jurista-4460/

Чит
Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2016_04_16/CHomu-VR-ne-vvodit-v-dpov-daln-st-za-podv-jne-gromadjanstvo-Komentar-jurista-4460/