Кваліфікація злочину Пореченкова залежить від політичної кон'юнктури

Коментар для телеканала 112, від 31.10.2014 Кваліфікація злочину Михайла Пореченкова залежить від політичної кон'юнктури. Таку позицію в ефірі телеканалу "112 Україна" озвучила юрист Ганна Маляр. "На поточний момент в інтернеті є два відео, які підтверджують провину Пореченкова. Перше відео: справді, що він сам виклав, і друге відео: це прес-конференція Пореченкова та Ігоря Маркова - десант. Він каже таку фразу: "Пореченков стріляв зі зброї". Вони розповідають, в якій місцевості це відбувалося, і за кадром є голоси журналістів, які кажуть: "Ой ні, краще ми це говорити не будемо". Це також є доказом", - зазначила юрист.

"Справу вже порушили двічі: і СБУ, і МВС. Вони одні й ті ж дії кваліфікували за різними статтями. В одному випадку - це участь у терористичній організації, в іншому - участь у незаконному збройному формуванні. Насправді, дії Пореченкова можуть охоплюватися і тією, й іншою статтею. Все залежить від політичної кон'юнктури. Якщо наша держава політично визнає, що там відбувається тероризм й антитерористична операція, тоді це буде участь у терористичній організації. Якщо ми визнаємо, що там є війна і незаконні збройні формування, то тоді буде правим МВС, яке порушило кримінальне виробництво, саме за статтею участь у воєнізованому формуванні", - заявила Маляр.

Нагадаємо, тисячі переглядів у мережі набрало відео за участю Михайла Пореченкова, який разом з бойовиками обстрідював донецький аеропорт. За словами самого актора в ефірі ANNA-news, він приїхав у самопроголошену "ДНР" "підтримати хлопців". Тим не менш, пізніше у своєму Twitter Пореченков стверджував, що не стріляв у людей, а лідери бойовиків запевняли: кадри з озброєним крупнокаліберним кулеметом Пореченковим - це "кіношна зйомка", постановочні кадри, а в реальних бойових діях актор участі не брав.

Нагадаємо, що МВС почало кримінальне провадження відносно Пореченкова за ст. 260 ч. 4 КК України. Як повідомлялося раніше, Пореченков разом з бойовиками прибув в аеропорт Донецька і, надівши каску "Преса", зробив кілька пострілів з великокаліберного кулемета в бік українських силовиків. Сам Пореченков прокоментував ситуацію в Twitter так: "Я не стріляв у людей".

http://ua.112.ua/golovni-novyni/kvalifikaciya-zlochinu-porechenkova-zalezhit-vid-politichnoyi-kon-yunkturi-yurist-138955.html