Луценко не здатний реформувати ГПУ.

Радіо Голос Столиці від 22.04.2016 Юрист Анна Маляр впевнена, що в Генпрокуратурі кандидату на пост глави відомства Юрія Луценка абсолютно не раді, оскільки він пропрезидентська людина без юридичної освіти, яка не досягла жодних результатів на посаді голови МВС.Голова фракції БПП Юрій Луценко не хоче бути декоративним генпрокурором. Він стверджує, що через зміни, які хочуть внести в закон про прокуратуру, генпрокурор незабаром буде позбавлений будь-якої влади.Луценко також розповів, що 26 квітня представники Генеральної прокуратури планують обрати Дисциплінарно-кваліфікаційну комісію і Раду прокурорів, який буде мати монополію на зняття та призначення основних посад в Генпрокуратурі. Він запевнив, що якщо прокурори отримають монополію в кадрових рішеннях, він відмовиться від можливості перейти працювати в ГПУ.

 Заяву головного кандидата на пост глави ГПУ в ефірі радіостанції Голос Столиціпрокоментувала юрист, адвокат Анна Маляр.

26 квітня представники Генеральної прокуратури планують обрати Дисциплінарно-кваліфікаційну комісію і Раду прокурорів, яка буде мати монополію на зняття та призначення основних посад в Генпрокуратурі. Могли б ви розтлумачити, що це за нововведення?

— В середині самої системи мусять бути зміни, і ми їх всі чекаємо. Але з іншого боку, оскільки система закрита, то що би там не відбувалося, це викликає тільки песимізм. І коли Юрій Луценко називає прокуратуру могильником, перше питання, яке виникає, а що заважало вам зробити не могильник, а справжній орган державного обвинувачення? Адже Юрій Луценко, голова президентської фракції, їхня фракція знаходиться у коаліції. І вони могли змінити законодавство і повністю обнулити прокуратуру, створити такі закони, щоб набрати нових людей, щоб там не було могильника. Тобто не зрозуміло, хто зважав робити всі ці реформи.

Якщо ми говоримо про самоврядування прокурорів, чи можна це вважати демаршем прокуратури проти президента?

— У владі завжди триває боротьба за владу. Не тільки між кланами, партіями, а і між персоналіями, між системою та чужою людиною. Луценко для прокуратури чужа людина, яка буде нав'язувати їм своє бачення системи, і вони проти цього. Ви бачили, приміром, чим завершується реформи того ж Каська, який хотів щось змінити. І чим завершилася історія з Сакварелідзе. Тим самим може завершитися і недовгий похід у прокуратуру, до речі, самого Луценка. Тому там триває боротьба за владу. Звісно, він хоче більше повноважень, а прокурорська система не хоче цього надавати. А ми, громадяни, не виграємо нічого від того взагалі.

Дисциплінарна-кваліфікаційна комісія і Рада прокурорів, які мають бути створені, якимось чином здатні посилити прозорість, об'єктивність ГПУ, або остаточно відокремиться це відомство від суспільства?

— ГПУ завжди була відокремлена від суспільства. І якщо в цій комісії будуть нові кадри, які не були в системі, то, відповідно, є шанси, що вона буде працювати якось по-новому, буде реформа. Але ми знаємо, що навіть були конкурси, відбирали нових людей, але керівні посади в прокуратурі займають ті люди, які там ще за царя Гороха були. І якщо ці люди будуть приймати рішення, то нічого не буде. Якщо якось долучиться громадськість, то все одно будуть реформи. І, в принципі, я стою на боці будь-яких змін, навіть таких сумнівних, навіть якихось дуже малесеньких змін, але рухатися вперед. Тому хай роблять цю Раду, нехай обмежують генпрокурора, бо історія наших генпрокурорів показала, що вони тільки маєтки собі намножували. За жодного генпрокурора не завершилися гучні розслідування, не дійшли до суду. Тільки по Пукачу. Тому в генпрокурора можна і забирати трохи повноважень.

Юрій Луценко каже, що створення такої комісії буде катастрофою для країни. Чому?

— Тому що, коли він пропонував ці поправки, він ще навіть не гадав, що може бути генпрокурором. Тобто це викриває людину і її сутність абсолютно на 100%. Позиція людини залежить від стільця, на якому він сидить.

Хтось, окрім Юрія Луценка, претендує на посаду генпрокурора?

— Я не назву прізвища, але я точно завіряю вас, що претендує багато людей на це місце. І я точно можу вам сказати, що в самій прокурорській системи Луценку не дуже раді, це м'яко виражаюсь, тому що буде президентська людина, яка без юридичної освіти. Він уже «змінив» на посаді міністра МВС поліцейську систему, «провів» реформи, у нього досягнення «серйозні», - це я жартую. Цю людину побоюються. Тому що вона не зможе робити нічого на цій посаді.

Там є свої претенденти, але вони представники старої системи. Крім того, політичні сили, які не входять в коаліцію, теж мають своїх людей, яких би вони воліли бачити на цьому місці. Тому я взагалі не стала б зараз однозначно стверджувати, що Луценко стане генпрокурором, бо в нас ще не було голосування. Він може і не набрати голосів.

Повністю читати: http://newsradio.com.ua/2016_04_22/Lucenko-ne-zdatnij-reformuvati-GPU-Maljar-8967/


Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2016_04_22/Lucenko-ne-zdatnij-reformuvati-GPU-Maljar-8967/