Новоласпа: Наступу не буде. Вгамуйте вашу зраду

Коментар для статті Євгенії Мазур "Новоласпа: Наступу не буде. Вгамуйте вашу зраду", від 11.08.2015, сайт Телеканалу 24. У ніч з 9 на 10 серпня бойовики атакували українські позиції в районі селища Старогнатівка, де їх зустріли хлопці з 72-ої окремої механізованої бригади. Зустріли успішно. Терористів відкинули в район Білої Кам'янки. Наші вояки захопились настільки, що провели бойовиків аж до села Новоласпа.

 Що ж стосується мінських домовленостей, то вони дійсно не ідеальні. Але такими вони були від самого моменту підписання. Втім, не лише підписані протоколи стримують українські сили від наступу.

Як нагадала у коментарі сайту "24" кандидат юридичних наук Анна Маляр, мінські домовленості не передбачають збройне звільнення Україною окупованих на Сході територій. Їх мета – вирішити конфлікт мирним шляхом. Більше того, домовленості не передбачають жодного тиску чи впливу на бойовиків у разі невиконання ними умов перемир’я.

Сенс домовленостей: сторони добровільно виконують взяті на себе зобов’язання.

"Але, враховуючи юридичну нікчемність цих домовленостей, невирішеними залишається два питання – хто є сторонами конфлікту і чи брав бодай хтось на себе якість зобов’язання?" — сказала юрист. Вона підкреслила: незважаючи на те, що протокол підписаний учасниками трьохсторонньої групи в Мінську, називають "Мінські домовленості", їх можна віднести лише до категорії "джентльменських".

Насправді, ніяких зобов'язань за цим протоколом ніхто на себе не брав. Це просто спільне бачення підписантами розвитку стосунків між сторонами конфлікту на Сході України. Тобто жодних юридичних зобов'язань з "домовленостей" не витікає. Та й нема з кого питати, навіть, якби були передбачені якісь санкції. Офіційно Росія не є учасником конфлікту, а хто такі підписанти протоколу Захарченко та Плотницький, з юридичної точки зору, взагалі невідомо, бо під "домовленостями" стоять їх підписи без зазначення їх статусу,
— каже Маляр.

Тому, чітко відповісти на питання – хто саме домовився й хто несе відповідальність за зміст підписаного тексту – неможливо. За її словами, з цього витікає, що виконання мінських домовленостей лежить не в юридичній, а в політичній площині. Якщо буде в суб’єктів підписання домовленостей політична воля – вони їх виконають, не буде волі і бажання – конфлікт просто загостриться. Але жодних юридичних наслідків за невиконання угод не настане.

повний текст статті: http://24tv.ua/novolaspa_nastupu_ne_bude_vgamuyte_vashu_zradu_n601414