Один-два заочних обвинувальних вироки буде

Єдиний спосіб притягнення до відповідальності політиків, які переховуються, - це заочне судочинство. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловила кандидат юридичних наук, юрист-кримінолог Ганна Маляр. Минуло півтора року після Майдану, але жоден представник колишньої влади не поніс покарання за порушення і зловживання. Як нам усім відомо, більшість з підозрюваних колишніх чиновників просто втекли з України. Єдиним легальним способом притягти їх до відповідальності є заочне провадження, - говорить Ганна Маляр і уточнює. - Заочне провадження використовується в судовій практиці багатьох європейських країн, серед яких Франція, Данія, Болгарія, Естонія, Литва. Не заперечує проти такої процедури і Європейський суд з прав людини».

Експерт вказує, що спеціальне - тобто заочне судочинство передбачає, що розслідування і судовий розгляд кримінальної справи може проводитися без присутності самого підозрюваного або обвинуваченого.

«Виконати заочно винесений вирок і, наприклад, позбавити волі особу, яка переховується за межами України, буде практично неможливо. Але, принаймні, закон дозволяє конфіскувати майно такої особи, якщо вона вчинила злочини проти держави. Тобто, крім офіційної юридичної оцінки держави, заочне виробництво дає шанс повернути в державну скарбницю гроші злочинців», - вказує на юридичні тонкощі Маляр.

На її думку, важко передбачити, чи завершиться обвинувальним вироком хоч одне заочне провадження проти чиновників Януковича і проти самого Януковича.

«Переважна більшість кадрів міліції, прокуратури та судів - це ті люди, які віддано працювали на попередню владу. І сам факт втечі з України підозрюваних говорить про наявність міцних корупційних зв'язків між нинішніми правоохоронцями і колишніми чиновниками. Але з іншого боку, у нинішньої влади просто не залишається вибору. Думаю, що цього разу народ не чекатиме правосуддя 15 років, як у справі Гонгадзе. А тому в найближчі півроку-рік влада буде змушена пред'явити громадськості результати досудових розслідувань і судових розглядів. Тому, з великою ймовірністю, хоча б один-два заочних обвинувальних вироки буде», - підкреслює Ганна Маляр.

http://asn.in.ua/ru/news/opinions/7749-odin-dva-zaochnykh-obvinitelnykh-prigovora-budet.html