Оздоровлення економіки відбувається за рахунок найбідніших

У програмі діяльності Кабміну в частині скорочення витрат і наповнення бюджету немає жодної норми, яка стосувалася б олігархів. Найістотніші витрати від реформ уряду понесуть прості громадяни, заявила в ефірі радіостанції Голос Столиці юрист Ганна Маляр.
Згідно з програмою діяльності уряду на 2015-2020 роки, яка була затверджена Верховною Радою, планується, зокрема, не підвищувати зарплати держслужбовцям і скасувати їм надбавки. При цьому влада не втомлюються говорити про оновлення держапарату і боротьбу з корупцією. До слова, Мінфін пропонує скоротити зарплати працівників Антикорупційного бюро, які саме за рахунок високих зарплат мали б ефективно боротися з корупцією.Яких результатів чекати від подібних ініціатив, радіостанція Голос Столиці дізналася у юриста Ганни Маляр.
Чи можливо побороти корупцію і оновити державний апарат на таких умовах?
– Ми маємо чітко усвідомлювати, що дана реформа проводиться в умовах конфлікту на Донбасі, і в таких умовах не може відбуватися підвищення зарплати, не може відбуватися зростання економіки. Але, тим не менш, дуже серйозний мінус урядових ініціатив полягає в тому, що вся економія буде відбуватися за рахунок простих громадян. В даному випадку ми говоримо про звичайних державних службовців, які і так отримували мізерні зарплати. Раніше на держслужбу йшли тільки заради можливості заробити на пристойну пенсію. Тепер же знизили додаткові виплати при виході на пенсію, тобто прибрали ті мотиватори, які спонукали йти на держслужбу. В даному випадку не доводиться говорити про боротьбу з корупцією, бо людина змушена якось виживати. Вимагати від людини чесності та порядності при виконанні посадових обов’язків треба після того, як у неї забезпечена більш-менш нормальна зарплата.
Тепер як ніколи буде актуальною фраза «як платите, так і працюємо»...
– Так і станеться. Сумно те, що при ознайомленні з цим документом Кабміну, я не знайшла жодної норми, яка б стосувалася олігархів. У нас показово підвищили плату за використання природних ресурсів, чим займаються олігархи. Я нагадаю, що ці ресурси належать всьому народу України, але це підвищення було несуттєвим, а ось витрати, які понесуть прості громадяни, будуть якраз суттєвими. Зараз оздоровлення економіки відбувається, по суті, за рахунок найбідніших.
Чи зможе Антикорупційне бюро без підвищення зарплат якісно працювати?
– Це ілюзія, що Антикорупційне бюро обов’язково поборе корупцію. Тут потрібен системний підхід, серйозний комплекс заходів у всіх галузях економіки, у всіх сферах життя. Тому зациклюватися на одному Антикорупційному бюро не треба. Але якщо люди прийматимуть рішення на мільйони та мільярди, то у них, звичайно, має бути пристойна зарплата для того, щоб не було звичайної людської спокуси отримати відсоток від тих грошей, які вони, наприклад, заарештовуватимуть.
Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2014_12_12/Ozdorovlennja-ekonom-ki-v-dbuva-tsja-za-rahunok-najb-dn-shih-ekspert-9681/