Шансів розкрити вбивство Шеремета сьогодні вже небагато

Телеканал 112 від 20 лип. 2017. Коментар Ганни Маляр в ефірі телеканалу "112 Україна"

Причин відсутності прогресу у слідстві по справі вбивства Павла Шеремета кілька, і всі вони об’єктивно впливають на розслідування.Насамперед те, що злочин вчинений професіоналами, і такі злочини дуже складно розслідувати.

Друге, що частиною плану по організації та реалізації цього вбивства є робота правоохоронців. Тобто в правоохоронній системі відпрацьовуються деякі працівники, які можуть гальмувати це розслідування. Доказами цього є витоки інформації з правоохоронної системи, які передували слідчим та оперативним діям. Складалося враження, що правоохоронці передають інформацію зловмисникам для того, щоб ті врахували її і зачистили усі сліди, якщо вони залишалися.

Третя причина, це відсутність професіоналів або глобальніше – реформа. Реформа поліції завжди послаблює відомство, там був певний відтік професіоналів. На тлі непоганої роботи патрульної поліції досить слабко працює кримінальний блок, саме той, який відповідає за розслідування. Однією з причин відсутності результатів є недостатньо кваліфікована робота поліції.

Розслідування вбивств ефективне в перші кілька діб, 3-4 доби – це максимальний термін, коли по гарячих слідах є шанси встановити істину. Чим більше часу минає з моменту вбивства, тим менше шансів його розкрити. Особливо, якщо ми говоримо не про побутове вбивство, де просто знайшли виконавця і злочин розкрито, а коли ми говоримо про замовне вбивство, яке вчиняли професіонали. Навіть якби у перші дні правоохоронці вийшли на виконавців, це б зовсім не означало, що ми б дізналися, хто був організатором і замовником. Тому що в таких складних і професійних вбивствах між замовником і виконавцем є декілька ланок людей, і зазвичай виконавець не знає, хто є замовником. Тому якщо втрачені перші три ключові доби, це означає, що далі буде дуже мало шансів наблизитися до розкриття злочину, що і відбулося в Україні…

Не були опитані всі свідки, яких знайшли журналісти, не були точно проаналізовані усі записи з камер спостереження, які давали можливість точно відслідкувати маршрут зловмисників, там знайдено багато нюансів, недоліків у роботі поліції. Можливо, якби це все було зроблено, ми б сьогодні мали більше відповідей на те, хто причетний до вбивства Павла Шеремета.

Шансів розкрити злочин небагато, але вони є. Мінімально є шанси на те, щоб вийти на виконавців, якщо вони ще живі. Бо з великою вірогідністю їх або ліквідували, або вони у перший же день покинули межі України і, очевидно, вже під іншими іменами, з іншими зовнішніми даними знаходяться далеко від України. Такий злочин однозначно організовувався за участю певної групи людей. А група людей – це завжди сліди. Це не лише відбитки пальці, відеозаписи, а й у пам’яті людей. Якщо вийти на людину, яка має інформацію і належним чином з нею попрацювати, вона цю інформацію згадає і видасть. Тому шанси є, але вони мізерні, тому що втрачений час.

Більше читати тут: https://ua.112.ua/mnenie/shansiv-rozkryty-vbyvstvo-sheremeta-sohodni-vzhe-nebahato-402094.html