Закон про спецконфіскацію активів розробили під Кернеса

Юрист Ганна Маляр не виключає, що законопроект про спецконфіскацію депутати Верховної Ради розробили або під конкретну людину, або під конкретне майно.

 

Фракція «Народний фронт» у парламенті виступає за введення спеціальної конфіскації майна. У пояснювальній записці до розробленого законопроекту сказано, що документ дасть можливість державі повернути активи четвертого президента України Віктора Януковича та його найближчого оточення, які були набуті злочинним шляхом.

Законопроект суперечить чинному законодавству України і спрямований проти конкретних людей, зазначила в ефірі радіостанції Голос Століиці юрист Ганна Маляр.

«Цей закон називає конкретні прізвища, проти яких планують здійснювати спецконфіскацію», - підкреслила Маляр. За словами юриста, в законопроекті згадуються Янукович і його оточення. «А також у списку є Кернес (мер Харкова, - ред.). Він єдиний на сьогоднішній день є чинним. Можливо, одна з цілей законопроекту вплинути на цю людину. Очевидно, що його позиції розходяться з позиціями влади», - заявила Маляр.

Експерт додала, що, можливо, законопроект розроблявся і під конкретний майновий об'єкт. «Ми пам'ятаємо, як Янукович спеціально під Межигір'я підробляв законодавство. Можливо, і зараз це робилося під конкретний об'єкт, якісь конкретні гроші », - розповіла Маляр.

 


Читати повніст