Ніхто не випустить Насірова з країни, допоки він не розрахується з політичною верхівкою

Розглядаючи справу усуненого від виконання обов'язків голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, суд не може ухвалити рішення, якого від нього вимагають активісти, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" юрист, експерт-кримінолог Анна Маляр. 

Акцію активістів, які зібралися під Солом'янським судом Києва, де розглядається справа усуненого від виконання обов'язків голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, не можна розцінювати як тиск на суд. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" заявила юрист, експерт-кримінолог Анна Маляр.

"Треба чітко розрізняти звичайні кримінальні справи і справи, в яких фігурують політичні діячі. В останньому випадку завжди буде позиція громади, і як тиск на суд її сприймати не можна, інакше будь-яке публічне обговорення справи Насірова, включно з коментарями фахівців у ЗМІ, перетвориться на "тиск на суд". У цьому разі суд діяв абсолютно законно. І громаду обурили не стільки дії суду, скільки абсурд ситуації навколо Насірова: всі розуміють, що це чорне, але формально виглядає білим. Громада вийшла тому, що справа Насірова – це вирок реформам в Україні", – зазначила Маляр.

На її думку, співробітники НАБУ свідомо допустили низку помилок.

"По-перше, в діях НАБУ було багато явно свідомих помилок, які зіграли на користь Насірову. Наприклад, підозру вручили перед вихідними, коли було зрозуміло: із судом у суботу і неділю точно будуть проблеми. Всіх обурило, що заявили про затримання фактично до самого затримання, тобто попередили підозрюваного, щоб він устиг щось придумати разом із адвокатами. По-друге, всіх обурили й інструменти захисту, обрані адвокатами Насірова. Вони начебто і законні, але замість пошуку доказів невинуватості і непричетності свого клієнта, дев'ять адвокатів Насірова штучно затягують процес. Ми не вперше бачимо таку виставу, і це обурює", – підкреслила юрист.

Вона вважає, що Насіров навіть у разі внесення застави не втече з країни.

"Чи не втече Насіров із України? Навіть якщо буде обраний запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, закон зобов'язує суд у цьому ж рішенні визначити розмір застави. Тобто суд не може не призначити застави. І цим маніпулюють деякі публічні особи, які звинувачують суд у тому, що він відпускає підозрюваних. Але це не так. Закон описує три випадки, коли суд може ухвалити рішення щодо взяття під варту без визначення застави. І всі ці три випадки не стосуються справи Насірова. Навіть у разі внесення застави, він не втече. Ніхто не випустить Насірова з країни, допоки він не розрахується з політичною верхівкою", – заявила Маляр.

За її словами, суд зацікавлений у затягуванні справи Насірова.

"Підозрюю, зараз ідуть якісь внутрішньокулуарні торги, передбачається, що Насіров відкупиться. Так що він в абсолютній безпеці. На жаль, у цьому театрі абсурду ми лише глядачі, які не можуть уплинути на ситуацію. І навіть цілодобове блокування суду з вимогою заарештувати Насірова нічого не дасть. Суд зобов'язаний діяти за законом, він не може ухвалити рішення, якого від нього вимагають активісти, інакше це прямий тиск на суд. Тож і суд зацікавлений у нескінченному затягуванні справи Насірова. У нас багато прикладів, коли справа заходить у глухий кут і всі про неї забувають", – резюмувала юрист.

2 березня в Національному антикорупційному бюро України повідомили, що Насіров затриманий у столичній клініці "Феофанія", з ним проводилися слідчі дії в межах справи нардепа з групи "Воля народу" Олександра Онищенка. Того ж дня медики повідомили, що у Насірова інфаркт міокарда. У НАБУ повідомили, що 2 березня змогли вручити Насірову підозру у зловживанні службовим становищем. У антикорупційній прокуратурі вважають, що його дії завдали державі збитків на 2 млрд грн. Слухання щодо обрання голові Державної фіскальної служби запобіжного заходу почалися увечері 4 березня і продовжилися 5 березня. Під час судового засідання адвокати Насірова заявили клопотання про відведення слідчого судді Олександра Бобровника. Суд оголосив перерву. На знак протесту проти затягування справи Насірова під стінами Солом'янського райсуду Києва почали збиратися активісти. Під час засідання 6 березня суд відхилив клопотання захисту Насірова щодо відведення слідчого судді Бобровника, а також клопотання захисту про проведення судмедекспертизи.

Більше читайте тут: http://gordonua.com/ukr/news/politics/nihto-ne-vipustit-nasirova-z-krajini-poki-vin-ne-rozrahujetsja-z-politichnoju-verhivkoju-jurist-maljar-177114.html