Суд у справі про блокування соцмереж РФ в Україні

Видання "Обозрєватєль" від 18 трав. 2017 Суд у справі про блокування соцмереж РФ в Україні: юрист оцінила шанси на скасування указу Порошенко

Президент України Петра Порошенка не порушував закон, підписавши указ про блокування російських сайтів , тому суд навряд чи задовольнить позов з вимогою скасувати його указ. 

Про це в коментарі "Обозревателю" сказала юрист Анна Маляр.

"Українське законодавство передбачає повноваження президента для підписання подібних документів. Подібні санкції введені не проти соціальних мереж, а проти юридичних і фізичних осіб. Саме такі формулювання санкцій є і в санкціях ЄС та інших країн проти Росії за анексію Криму і війни на Донбасі. У тих санкційних списках точно також як і зараз в українському передбачені більше 100 юридичних осіб, з якими заборонені ділові контакти юридичним і фізичним особам-резидентам ЄС. Український список зроблений в точно т ким же способом, тому з точки зору права тут нічого не порушено ", - сказала Маляр. 

За словами юриста, якщо в поданому її колегою заяві немає помилок і дотримані всі норми закону, то суд буде зобов'язаний розглянути його позов, але сама Маляр не бачить норм, які б порушив президент, підписавши указ і ввівши в дію рішення РНБО.

https://www.obozrevatel.com/crime/39061-na-poroshenko-podali-v-sud.htm