Українське «ФБР» стане найбільш корумпованим органом в країні

Радіо Голос Столиці  21.05.2015 ВР проголосувала за створення правоохоронного органу, покликаного розслідувати злочини вищих держслужбовців. На думку юристів, у новому відомстві будуть брати хабарі за найвищими розцінками. В Україні мають намір створити Державне бюро розслідувань. За відповідний законопроект у першому читанні проголосували 247 народних депутатів. Передбачається, що новий орган буде запобігати та протидіяти найбільш небезпечним злочинам.Відповідно до законопроекту, директора Держбюро, його першого заступника та заступника призначає Кабмін за поданням прем'єр-міністра відповідно до рішення конкурсної комісії. Наскільки Україні необхідно Державне бюро розслідувань, в ефірі радіостанції Голос Столиці розповіла юрист, адвокат Ганна Маляр.

Чим саме буде займатися новий орган?

– Створення правоохоронного органу України передбачено КПК до 20 листопада 2017 року. І в 2015 році він створений не буде, тому що йдуть перемовини у владі, я думаю, що різні агенти впливу намагаються створити формат, зручний для них. Взагалі ідеологія цієї інституції полягає в розслідуванні кримінальних проваджень, в яких фігурують правоохоронці, судді, найвищі держслужбовці, міністри. В принципі, ідея вірна. Але я хвилююсь, що в умовах тотальної корупції цей новостворений орган не просто буде корумпований, а навіть з найвищими розцінками. Людям буде що втрачати — мова про керування величезними грошовими потоками. Я взагалі є скептиком постійного створення якихось нових державних органів, міністерство ось у нас створили, ще намагаються. Україна — лідер в Європі за кількістю міністерств, але з них ніякого зиску немає українцям. У нас в принципі достатня кількість держслужбовців, щоб вони виконували будь-яке завдання держави. Якщо вони в новій системі не можуть, їх потрібно звільняти через недостатню кваліфікацію, а не створювати нові органи. Я не впевнена, що вони вирішать нові задачі, що взагалі в цьому є реформа: створити новий орган.

ГПУ передасть до нового бюро справи про розстріл Майдану, справу Януковича?

– Якщо підозрювані високопосадовці — то справи потрібно буде передати. Але я скептик не тільки щодо відсутності корупції в цьому органі, я думаю, що вона його вразить так само, як все наше суспільство. Я скептик на рахунок того, що ми побачимо на лаві підсудних справді винних людей, наприклад, у розстрілі Майдану.

http://newsradio.com.ua/2015_05_21/Maljar-Ukra-nske-FBR-stane-najb-lsh-korumpovanim-organom-v-kra-n-0377/


Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2015_05_21/Maljar-Ukra-nske-FBR-stane-najb-lsh-korumpovanim-organom-v-kra-n-0377/