Вбивства на Майдані: винні досі перебувають при владі — адвокат

Спеціальний доповідач ООН заявив, що більшість доказів про злочини на Майдані знищені. Адвокат Ганна Маляр в ефірі радіостанції Голос Столиці розповіла про те, що винні у вбивствах на Майдані ніколи не будуть знайдені, адже багато з них досі перебувають при владі.

 

Процес виявлення та притягнення до відповідальності винних у вбивствах на Майдані Незалежності йде дуже повільно. Мало того, більшість доказів про злочини за цей період вже були знищені. Про це заявив спеціальний доповідач ООН з питань позасудових стратКрістоф Хайнс.

Доповідач порекомендував уряду України прискорити розслідування. Чому влада досі не пред'явила результатів розслідування, в ефірі радіостанції Голос Столиці розповіла адвокат Ганна Маляр.

Можна сказати, що слідство по справі вбивств часів Євромайдана зупинилося зовсім?

— Є дві об’єктивні причини, через які вбивства на Майдані ніколи не будуть розслідувані до кінця. По-перше, це те, що люди, які безпосередньо причетні до цих злочинів, продовжують знаходитися у владі. Частина людей втекла з країні, а частина людей, зокрема представники силових відомств, продовжують бути на своїх посадах. Частина з тих людей є у парламенті, відповідно, ніколи їм не буде вигідно, щоб щось було розслідувано. І я вірю в те, що вони по гарячих слідах знищили всі докази. Друга об’єктивна причина, це те, що люди, які сьогодні фактично на крові Майдану прийшли до влади, коли вони до неї йшли і давали обіцянку розслідувати ці вбивства, вони знаходилися з «Беркутом» по різні сторони барикад. Сьогодні ці люди знаходяться по одну сторону барикад з міліцейськими спецпідрозділами, бо ті спецпідрозділи тепер їх захищають. Відповідно, вони їх не здадуть, бо ці люди і захищають їх від розлюченого народу, який постійно невдоволений відсутністю реформ.

Початок третього Майдану: пробна куля не влучила у ціль — Голобуцький

Матеріали по справі загублені назавжди, чи вони відкладені на якийсь певний період?

— Я думаю, що головні докази знищені. Можливо, з працівників силових відомств хтось був свідомий і врятував якийсь доказ, але я мало в це вірю. Ми з вами ніколи не побачимо на лаві підсудних винних у розстрілах на Майдані. Це насильство влади, відповідно, міжнародні інстанції будуть слідкувати за тим, як ми розслідуємо. Проблема в тому, що нас запідозрять, що всі ті люди продовжують знаходитися у владі, і саме тому не йдуть розслідування. А якщо це так, то з нами ніхто не захоче мати справу у міжнародних відносинах.

Як щодо розслідування подій в Мукачевому? Ситуація так само безвихідна?

—Насправді штучно створена надмірна увага до цієї справи, тільки через те, що однією зі сторін був «Правий сектор». Але насправді вся Україна на сьогодні, це і є перестрілка в Мукачевому. У нас сьогодні постійно відбуваються отакі розборки, бо Україна переповнена зброєю з зони АТО, в Україні у кожній області є місцеві князьки, які щось кришують, якусь контрабанду реалізовують, і там постійно відбувається переділ сфер впливу. Тому проблема не лише в Мукачевому, а в тому, що вся країна перетворилася на це Мукачеве. Це явище – це агонія зруйнованої системи МВС, СБУ та прокуратури. І ті структури, які повинні були забезпечувати правопорядок та дотримання законності, займаються рейдерством, кришуванням, і ця історія нам це показала. Вона є лакмусовим папірцем, і якщо ми не побачимо винуватих, це означає, що правоохоронна система продовжує кришування та рейдерство, ніяких змін там не відбулося. Якщо все-таки притягнуть винних, ми будемо говорити з вами, що бодай якісь реформи відбуваються.
Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2015_09_18/Vbivstva-na-Majdan-vinn-dos-perebuvajut-pri-vlad-advokat-4849/