Закон про захист прав переселенців

Радіо Голос Столиці 23.06.2014 Закон дає право на працевлаштування, точно таке ж, яке мала людина, проживаючи до АТО на території Донецької або Луганської області. Тобто права, передбачені цим законом, взагалі ніяк не відрізняються від тих, які передбачені Конституцією і ніяк їх не обмежують, сказала юрист Анна Маляр.

Закон про захист прав переселенців буде обмежувати їхні можливості. Про це заявила голова Центру громадянської просвіти «Альменда», переселенка з Ялти Ольга Скрипник. За словами експерта, в законі введений неоднозначний термін - вимушений мігрант. Які складнощі виникнуть у переселенців і що необхідно міняти в законі, в ефірі радіостанції «Голос Столиці» розповіла юрист Анна Маляр.

«Голос Столиці»: Поясніть нам, як цей закон буде обмежувати можливості переселенців? Чи буде можливість влаштовуватися на роботу, право вибору місця проживання?

Анна Маляр: Я вважаю, що ця заява просто не відповідає дійсності, тому що закон абсолютно не обмежує ніяких прав. Я думаю що людина, яка робила цю заяву – не читала тексту закону. Закон встановлює поновлення всіх прав, які передбачені конституцією, які людина не могла реалізувати на сході України у зв’язку з проведенням АТО. Про що йдеться – люди, які переселяються, відповідно до цього закону мають право на отримання тимчасового житла. Якщо люди мають змогу самостійно обрати собі житло – вони цією перевагою не користуються. Тобто, держава не надає їм житло, вони самостійно обирають. Держава надає право на працевлаштування, точно таке саме, яке мала людина, проживаючи до АТО на території Донецької чи Луганської області. Тобто, людина йде у центр зайнятості, реєструється, отримує допомогу так само, як би вона отримувала її і без АТО і протягом часу, коли вона безробітня, вона шукає собі роботу, а також у центрі зайнятості їй підшукують роботу. Тобто, права, які передбачені цим законом, взагалі ніяк не відрізняються від тих, що передбачені конституцією і ніяк їх не обмежують.

«Голос Столиці»: Цей термін – він тимчасовий? Багато переселенців зі сходу не збираються повертатися після АТО додому на Луганщину, Донбас… вони будуть і далі користуватися статусом переселенця?

Анна Маляр: Статус переселенця, вірніше ця довідка, що їм видається, дійсна протягом року. Після цього Кабмін або продовжує термін дії, якщо буде продовжуватися АТО, або термін цієї довідки закінчується і відповідно право отримувати якісь гарантії від держави, як мігрант, людина вже не зможе.

Понад 38 тисяч біженців покинули свої будинки на південному сході України. Такі дані озвучили в прес-службі управління верховного комісара ООН у справах біженців в Україні. За підрахунками управління, в країні проживає 2500 біженців, ще близько 7000 осіб перебувають у пошуках притулку.

http://newsradio.com.ua/news/2014_06_23/Ukra-ncjam-z-sh-dnih-oblastej-na-r-k-dozvolili-buti-ukra-ncjami-2359/
Читати повністю: http://newsradio.com.ua/news/2014_06_23/Ukra-ncjam-z-sh-dnih-oblastej-na-r-k-dozvolili-buti-ukra-ncjami-2359/