fbpx

На результати президентських вборів нерідко впливає злочинність.

В політологів свій цнотливий погляд на перемогу проросійських кандидатів у президентських перегонах різних країн, а в мене свій - з точки зору політичної кримінології.

Світом править організована злочинність. Росія на цій ниві в світовому авангарді. Тісні злочинні зв"язки на високому рівні формують політику в багатьох куточках світу, в тому числі й ніби-то цивілізованих.  3/4 країн світу переможені орг.злочинністю, 1/4 - у стадії перманентної війни з орг.злочинністю, і не завжди переможної (Jean-Francois Gayraud).

ЄС поширенням на Схід інфікував цією невиліковною хворобою свій більш/менш стійкий до орг.злочинності простір (не враховуючи гламурні офшори - Монако, Сан-Маріно, Андору, Лондон-сіті тощо....про Ватикан промовчу, бо це окрема історія).

Болгарія - один з ключових постсоціалістичних центрів орг.злочинності в ЄС, так само, як і Албанія, Косово, Чорногорія. Її відносять до держав переможених орг.злочинністю. 
По-перше, як визнали самі європейці, мільярди євро спрямовані на інтеграцію Болгарії були розкрадені та пішли на криміналізацію цілих сегментів економіки цієї держави. Тобто, потуги по євроінтеграції посилили криміналізацію країни.
Крім того, Болгарія вдало освоює(читай розкрадає) щорічні Брюсельські потоки, спрямовані на боротьбу з корупцією. І ЄС добре про це знає.
По-друге, Болгарія розташована на підходах до Європи та на історичному маршруті героїну з Центральної Азії. Протягом багатьох років через Болгарію зі Сходу на Захід проходить величезний наркотрафік. Значна частина цього трафіку йде з території РФ. Між представниками орг.злочинності двох держав існують тісні зв"язки ще з радянських часів. І це лише щодо наркотрафіку, а є ж ще незаконна торгівля людьми, зброєю, творами мистецтва, фінансові махінації, підробки і ще дуже багато різних джерел злочинного доходу.

Це означає, що злочинність, зрощена з вищою державною владою, безпосередньо впливає на політику в країні. І на такому кримінальному тлі "співпраці" політичні сили кримінальних країн швидше домовляються ніж у правовому полі з точки зору національних інтересів кожної держави.

Про Молдову і Грузію - та сама історія, міцні злочинні зв"язки політичних еліт.

Про США - я не впевнена, що Трамп таки проросійских поглядів. Поживемо, побачимо. 
Але те, що фінансові кризи в США генеруються білокомірцевою злочинністю, не написав лише лінивий західний кримінолог. Тобто, США  це не приклад країни, звільненої від впливу злочинності на політичні та економічні процеси.