fbpx

Про зміни до Конституції щодо "особливого" статусу окремих районів Донбасу

Телеканал UkrLife TV, від 19.01.2016. Тема: Наприкінці січня Верховна Рада має проголосувати зміни до Конституції в частині децентралізації (з нормою про так званий "особливий статус" окремих районів Донецької та Луганської областей, прив'язаної до мінських угод) в другому читанні.Для прийняття змін потрібно 300 голосів. У разі невдачі повторне голосування можна буде провести тільки через рік.

- Задля того, щоби не вносити змін до Конституції України, Верховна Рада голосуватиме Закон, в якому зникне наявний адміністративний поділ України, а окуповані території отримають назву "окремих районів Луганської і Донецької області". Про це в прямому ефірі UKRLIFE.TV розповіла юристка Анна Маляр.

"Змінити Конституцію надзвичайно складно: потрібно 300 голосів і певна процедура. А от змінити Закон можна дуже просто - потрібно 226 голосів. Коли ми конституційні питання врегульовуємо якимось окремим законом, це означає, що сьогодні Рада має такий склад і приймає такий закон, а на наступній Раді можуть перемогти, наприклад, саттеліти опозиційного блоку, які приймуть новий закон, - а Конституція з усім цим буде погоджуватися".

Анна Маляр зауважила, що в новому Законі окуповані території замість особливого статусу отримають назву "окремих районів Луганської і Донецької області".

"Зміни будуть міститися в Перехідних положеннях до Конституції. По суті, є основне тіло Конституції, - і нам Президент і Спікер кажуть правду про те, що в Конституції нічого не буде про особливий статус і що Україна є унітарною державою, - проте, якщо реформа буде реалізована, то в Перехідних положеннях чомусь зникнуть області України. Якщо сьогодні в Конституції чітко сказано, що в Україні є така-то кількість областей і є Автономна Республіка Крим, то відповідно до змін, такого поділу вже не буде. В Перехідних положеннях є якісь "окремі райони" - і тут мова йдеться про окуповані теріторії. Тобто наш законодавець не хоче сказати "особливий статус окупованих територій". Він ці території називає "окремими районами Луганської і Донецької області".