fbpx

В Україні кримінологія - мертва наука. Дервжаву не цікавлять наукові дослідження.

Телеканал Тоныс-ононвлений. Студыя КУБ выд 31 серп. 2017. 

В гостях у Олександра Лірчук - юрист-кримінолог Ганна Маляр.
В Кубі Олександр Лірчук і Анна Маляр говорили про кримінологію. Що передувало і зараз сприяє зростанню злочинності, які існують різновиди злочинів. І чому кримінологія в Україні - мертва наука. А також чи може людина з кримінальними нахилами реалізувати себе в іншій сфері.
Ми проходимо нормальний етап становлення нації, яка пережила складні радянські часи. Нам потрібно було прийти в себе. І сьогоднішні події - це народження нації і досить хворобливе. І далі все піде нормальним природним шляхом. Чому люди дивляться програми про кримінал. Чим цікавиться наш громадянин і кожна соціальна група, що їй цікаво дивитися. Глядач здивувався б, скільки про нього знають на ТБ. Типовий глядач - це людина, яка займається монотонною роботою. Їй потрібен емоційний сплеск. Сісти перед ТВ і подивитися і зрозуміти, що комусь гірше, ніж мені. Закономірно, що у нас це відбувається.
Злочинність - це властивість суспільства і її не буде тоді, коли не буде суспільства.   Вона може від чогось зменшуватися або збільшуватися. Нам потрібно про це знати і керувати цими процесами. Є об'єктивні причини зростання злочинності. Це політична і економічна криза, приміром. Злочинність не реагує день у день на процеси в країні. Є вулична злочинність, білих комірців і на верхах. Вулична та корислива злочинність зростає, коли країна стає все біднішою. У нас кримінологія - мертва наука. Держава не опікується її розвитком.  Війну, наприклад, попереджає інститут кримінології, який повинен радити владі, які кроки робити. У нашій країні ця сфера не працює.
Україна - країна суцільної невизначеності в усьому: в політиці, в економіці, в житті людей. І ми вчимося жити в цій невизначеності, яка потім поширитися на всю планету. Тому що нові інституції не працюють. І ось ця невизначеність допоможе виховати нових бізнесменів, нових вчених, які в цьому середовищі будуть відчувати себе комфортно. І зможуть реалізуватися. Це стане прикладом для всього світу як потрібно далі діяти в новому світі. Українська нація в своєму сучасному вигляді зараз народилася. І у нас шансів йти вгору і розвиватися значно більше, ніж у тих цивілізацій, які досягли свого піку. І вже увійшли в стадію розвиненого, але застою. І десь почався навіть занепад. То у нас безумовно з цієї точки зору прекрасні перспективи. Крім того ми народжуємо нову суспільну культуру та світогляд, коли для багатьох людей набагато авторитетніше є думка громадських лідерів, а не політика чи чиновника. І людський авторитет стає пріоритетом. І за простим блогером швидше підуть і підтримають, аніж когось в чиновницькому кабінеті.