fbpx

Люстровані прокурори не зможуть працювати на державу 10 років

Радіо Голос Столиці 24.10.2014 В Генрокуратурі під люстрацію потрапили вже 130 співробітників, і готуються «на вихід» ще 450. Де вони тепер працюватимуть, і хто займе їхні місця, радіостанція Голос Столиці дізналася у адвоката Анни Маляр. Серед звільнених з ГПУ − заступник генпрокурора, сім прокурорів обласного рівня та 30 їх заступників, а також два начальника головних управлінь і 9 їх заступників. Де тепер вони працюватимуть, і хто займе їхні місця, радіостанція Голос Столиці дізналася у юриста, адвоката Анни Маляр.

Де брати нові кадри? Чи вони вже є?

– В цілому процес очищення влади − це безумовно позитивний процес. Але потрібно чітко відповісти собі на питання. Чи ми хочемо покарати людей за те, що вони працювали на попередній режим, чи ми може застосуємо антикорупційні заходи. Якщо тільки покарати, то достатньо просто звільнити людей і на їхнє місце поставити нових виконавців. Якщо ми хочемо дійсно змінити ситуацію в країні, то потрібно реформувати саму систему. Зараз президент підписав новий закон про прокуратуру. Якщо запрацює новий закон, то ця люстрація може бути ефективною. З новими кадрами немає ніякої проблеми, тому що новим законом встановлюється основна вимога – це наявність вищої юридичної освіти, стаж роботи в галузі права не менше двох років та володіння державною мовою. Тобто в місцевих прокуратурах можуть працювати люди, які відповідають ось цим вимогам. За новим законом, якщо він запрацює, всі бажаючі, які відповідають цим вимогам, можуть особисто подати заяву в кваліфікаційну дисциплінарну комісію прокурорів і пройти цей конкурс. Якщо ми говоримо про прокуратуру трохи вищого рівня, регіонального, там вже жорсткіші вимоги. Ті ж люди, які будуть зараховані як новачки, пройдуть стажування в Національній академії прокуратури, тому ніякої проблеми з цим не буде.

У Мінюсті кажуть, що немає кого брати на роботу після цього люстраційного закону, тому що молоді, професійні, талановиті на «голі ставки» просто не йдуть…

– Це абсолютна правда. Я вам більше скажу, моя концепція люстрації як фахівця полягала в тому, щоб люстрували тільки людей, причетних до вчинення злочинів режиму. А люструвати всіх підряд лише тому, що вони були гвинтиками системи, не має сенсу. Тому що оці гвинтики − це оті «сірі» професіонали, які тягнуть на собі роботу всієї державної служби. Дійсно, всіх люструвати – це нераціонально.

Що далі буде зі звільненими людьми? Де вони зможуть працювати? У трудових книжках будуть вказувати, що ці люди люстровані?

– Так, внесені зміни в кодекс законів про працю, тобто в Трудовий кодекс. Там є вже зараз підстава звільнення – це попадання під закон про очищення влади. Тому якщо людина на цій підставі звільнена, це буде записано в трудову книгу. Це означає, що людина протягом десяти років не зможе займати посади у державній службі. Але це не обмежує її, зрозуміло, у будь-яких інших сферах. Якщо ця людина звільнена з прокуратури, то в неї є що? Юридична освіта. Тому ця людина може іти, працювати юристом в будь-якій сфері, де потрібен юрист.

http://newsradio.com.ua/2014_10_24/Ljustrovan-prokurori-ne-zmozhut-pracjuvati-na-derzhavu-10-rok-v-jurist-1435/
Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2014_10_24/Ljustrovan-prokurori-ne-zmozhut-pracjuvati-na-derzhavu-10-rok-v-jurist-1435/