fbpx

Україні бракує законодавчої бази для обміну полоненими

Підписані в Мінську угоди суперечать Конституції та українському законодавству, вважає юрист Ганна Маляр.

 

Яким чином вирішити питання обміну полонених згідно мінських домовленостей у форматі «всіх на всіх», поки не вирішено. Про це повідомив глава спільного центру з питань звільнення полонених Володимир Рубан.

В ефірі радіостанції Голос Столиці юрист Анна Маляр висловила свою думку з приводу обміну полоненими згідно мінським домовленостям.

«Підписані в Мінську угоди суперечать Конституції України та законодавству. У нас не було війни і потреби обмінюватися полоненими, тому й немає відповідних законів. Амністію застосовують після того, як відповідний закон приймає ВР. Коли ми говоримо про амністію, то мова йде про людей, по відношенню яких відкриті кримінальні виробництва. Але відносно полонених про амністію мова йти не може. І зараз мова йде не про юридичний бік питання, а про політичний», - сказала Ганна Маляр.

Раніше політолог Дмитро Раімов в ефірі радіостанції Голос Столиці заявив, що останні переговори показали: вибори пройдуть по всій території Донбасу. «Швидше за все, ми будемо більш лояльні до процесу переговорів, щоб все-таки перевибори провести. Будь-які. Адже якщо ми їх не проведемо, якщо не спробуємо хоч якось проконтролювати цей процес, нас просто поставлять перед фактом», - сказав Дмитро Раімов.
Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2015_09_09/JUrist-Ukra-n-braku-zakonodavcho-bazi-dlja-obm-nu-polonenimi-8293/