fbpx

Проти організаторів "референдуму" в Криму слід негайно відкрити кримінальне провадження

Юрист: проти організаторів "референдуму" в Криму слід негайно відкрити кримінальне провадження. Проти всіх посадовців, які так чи інакше причетні до організації "референдуму" в Криму, негайно слід відкрити кримінальне провадження. Про це в коментарі Тиждень.ua заявила кандидат юридичних наук, кримінолог Ганна Маляр. За її словами, дії осіб, які готували проведення незаконного референдуму в Криму, та дії членів виборчих дільниць, містять у собі злочин, передбачений статтею 158 Кримінального кодексу України – "Незаконне виготовлення або зберігання чи використання завідомо незаконно виготовлених виборчих бюлетенів, бланків відкріпних посвідчень, бюлетенів для голосування на референдумі".

"Із оприлюдненої у ЗМІ інформації, є очевидним, що зазначеними особами вчинено підробку документів референдуму й використано завідомо підроблені документи референдуму. Нагадаю, що ЦВК заблокувала для АРК доступ до даних державного реєстру виборців, відповідно використати легальні списки виборців просто неможливо. Законне виготовлення виборчих документів в обхід рішенню ЦВК, в умовах відсутності закону про місцеві референдуми та відсутності легального списку виборців також є неможливим", - зазначила Маляр.

Вона також наголосила, що санкція за вчинення такого злочину передбачає до трьох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

"Крим на теперішній час є територією України. Це означає, що на території Криму діє юрисдикція українських законів. То ж люди на території Криму (громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства), які вчиняють діяння передбачені Кримінальним кодексом України, підлягають кримінальній відповідальності.  Таким чином щодо осіб, які організовували, готували проведення незаконного  референдуму в Криму, а також членів виборчих дільниць повинно бути негайно відкрите кримінальне провадження", - підсумувала юрист.