fbpx

Розслідування вбивств на Майдані повторить долю справи Гонгадзе

Радіо Голос Столиці від 19.02.2016 У ГПУ оприлюднили нові дані розслідування вбивств на Майдані в 2014 році. Яка ймовірність, що ця справа буде доведена до кінця, в ефірі радіостанції Голос Столиці розповіла юрист, адвокат Ганна Маляр. Під час розгону правоохоронцями акції протесту біля Верховної Ради 18 лютого 2014 року загинули 10 людей, більше 500 отримали поранення. Про це повідомив начальник управління спецрозслідування Генпрокуратури Сергій Горбатюк. За словами Горбатюка, слідство встановило, що насильство проти протестувальників було навмисним, готувалося владою заздалегідь і передбачало численні жертви, в тому числі серед правоохоронців. У ГПУ також стверджують, що якщо парламент не поквапиться з необхідними діями, то слідство по Майдану забуксує.

 Також відзначимо той факт, що обвинувальний висновок проти екс-начальника СБУ в Києві та Київській області Олександра Щеголева, підозрюваного в причетності до організації вбивств активістів євромайдан і підпалу Будинку профспілок, направлено до суду. Про перспективи розслідування трагічних подій на Майдані в ефірі радіостанціїГолос Столиці розповіла юрист, адвокат Ганна Маляр.

Чим відрізняється цьогорічний звіт ГПУ щодо майданівських подій від минулорічного?

― Потрохи слідство просувається, ми чуємо новій факти. Можливо, не так багато, як би нам хотілося, але всі повинні розуміти, що розслідувати саме такі справи надзвичайно складно. І ніколи би не могла бути розслідувана ця справа за місяць чи за 2, тому що постійно з'являються якісь свідки, якісь нові обставини. І дуже багато учасників такої справи, що також затягує її у строках. Але ключовим для нас з вами питанням має бути фінал. Фінал - обвинувальний вирок. Зараз відбувається нормальний процес. Але я не переконана, що буде фінал цього процесу.

Адвокат про знайдену зброю «Беркута», з якої здійснювалися вбивства на Майдані

Обвинувальний висновок проти Олександра Щеголева направлено до суду. Як ви це прокоментуєте?

― Попередня влада не залишила посади. Ми знаємо, що тільки верхівка покинула межі України. Всі інші люди перебувають при посадах. І, відповідно, когось у жертву, під суд, їм потрібно буде віддати. Чи це буде Щеголев, чи це буде хтось інший, ми не знаємо. Але абсолютно очевидно, що влада зайде у глухий кут, якщо не буде жодного засудженого за вбивства на Майдані. Відповідно, ми можемо припускати, що цією жертвою буде Щеголев, якщо по його справі вже передають матеріали до суду. Але абсолютно очевидно, що не він один причетний до тих злочинів, які були вчинені.

Які конкретні факти у слідства з’явилися за цей рік?

― Всі документи, які підтверджували наявність розпоряджень у письмовому виді, самі протоколи - були знищені. Про це неодноразово заявляли. Другий момент: згадайте, як зачищали Майдан після цих подій, і у який спосіб його чомусь швиденько прибирали. Тобто там забирали також сліди злочинів. Відповідно, всі повинні зрозуміти, що дуже складно в такій обстановці щось розслідувати. І слідство, власне, не дуже и просувалося. Наступний момент – це те, що частина винуватців все таки залишається при посадах, і вони теж гальмують саме розслідування. Я побоююсь, що справа Майдану стане спадковою справою, як справа Гонгадзе, яка переходить від однієї влади у спадок інший. І жодна влада не знаходить в собі політичної волі, що нарешті поставити крапку.

В ГПУ закликають поспішити наш парламент. Чому?

― Очевидно, потрібні якісь закони і, можливо, зняття недоторканності з певних депутатів. Можливо, серед депутатів, які зараз мають мандат, є люди, причетні до цих злочинів.

І ВР має зняти з них недоторканність?

― Я роблю припущення, тому що ніяких прізвищ нам не називали. І я просто роблю припущення з того, що є в повноваженнях ВР, і як вона може допомогти слідству. Приміром, якісь зміни до КПК, які, можливо, стоять на заваді. Приміром, у нас ВР свого часу прийняла закон про можливість заочного розслідування. І це суттєво допомогло слідству у справах тих людей, які швидесенько покинули Україну.

http://newsradio.com.ua/2016_02_17/Rozsl-duvannja-vbivstv-na-Majdan-povtorit-dolju-spravi-Gongadze-jurist-8788/
Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2016_02_17/Rozsl-duvannja-vbivstv-na-Majdan-povtorit-dolju-spravi-Gongadze-jurist-8788/