fbpx

Справа Корбана та її вплив на рейтинг Порошенка. Коментарі експертів

Радіо Голос Столиці 28.12.2015 Дніпровський районний суд Києва обрав новий запобіжний захід для Геннадія Корбана. Юрист Анна Маляр і політолог Катерина Одарченко в ефірі радіостанції Голос Столиці спрогнозували, як будуть розвиватися події у справі лідера партії «УКРОП».

Наскільки законним було рішення судді Чауса щодо перебування Корбана під вартою?

Маляр: – Процес відбувається скоріше у політичній площині, юриспруденції тут практично немає. Щодо обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою, треба було довести, що особа переховується від органів досудового розслідування. Та наразі такого факту ми не бачили. Або особа перешкоджає кримінальному провадженню. Так само ми цього не бачили. Або особа не виконує покладені на неї раніше зобов’язання по обраній мірі запобіжного заходу. Якщо він був під домашнім арештом, але не виконував режим, виходив кудись. Цього факту теж не було. Те, що в особи може бути підроблена медична довідка,– це абсолютно не є підставою для обрання запобіжного заходу взяття під варту. А те, що в його квартирі знаходилися представники прокуратури та СБУ, наводить на думку, що є тут політичний слід, тому що не поліція з’явилась до нього, як це має бути, а саме СБУ і прокуратура. Це ті органи, на які має вплив безпосередньо президент. Що стосується СБУ, то за законом вони мали би право увірватися в помешкання Корбана, якби були дані, що він становить загрозу національній безпеці України.

Тобто ми бачимо цілу низку порушень у юридичній площині?

Маляр: – Ніхто не говорить про те, що Корбан – святий, але те, що держава, те, що судові органи, прокуратура, СБУ порушують закон, змушує всіх нас вбачати в Корбані жертву переслідувань, тому що незрозуміло, чому не можна по відношенню до нього просто виконати закон. Ми ж з вами очікували реформи, за що на Майдані загинули люди, за що вони стояли? Щоби знову продовжували судити ті судді, які фальшували справи по автомайдану?

У Корбана є шанси знову вийти під домашній арешт?

Маляр: – Якщо справа, як ми підозрюємо, лежить у політичній площині, тоді в нього немає таких шансів, і ми повинні чекати результатів якихось кулуарних домовленостей, торгів, які відбудуться, і вже за результатами цих торгів будуть процесуальні дії.

Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2015_12_28/Sprava-Korbana-ta-vpliv-na-rejting-Poroshenka-Komentar-ekspert-v-7108/
Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2015_12_28/Sprava-Korbana-ta-vpliv-na-rejting-Poroshenka-Komentar-ekspert-v-7108/