fbpx

Якщо за вбивством Шеремета стоять спецслужби РФ, то невдало вибрано пору року та особу

Телеканал 112 від 20.07.2016 Коментар експерта-кримінолога Анни Маляр про вбивство журналіста Павла Шеремета в ефірі телеканалу "112 Україна": Якщо ми з вами розглядаємо два напрями - приватне життя і професійну діяльність, - то для приватного життя не характерний такий спосіб вбивства. Ми повинні говорити, що, найімовірніше, це вбивство на ґрунті його професійної діяльності. Тут вже перед нами буде багато версій, і буде непрофесійно концентруватися на одній з версій. Я повинна дати певну інформацію і аналіз, щоб наші глядачі робили для себе висновки.Якщо ми говоримо про дві основні версії, які зараз лунають у ЗМІ - це замовники-влада і замовники і виконавці - російські спецслужби, то я можу тут сказати наступне. Влада - це загальне поняття, тому що у влади є різні клани, різні сили, і говорити просто влада - це пуста, гучна заяву. За нашою владою, при всій моїй критиці, я не спостерігала настільки агресивних і зухвалих способів закрити рот журналістам. У нас діють не дуже морально, але не настільки нахабно.

Якщо ми говоримо про російський слід, я не буду його виключати, тому що сьогодні така ситуація в країні, але виникають питання. Якщо мета російських спецслужб - дестабілізувати ситуацію в Україні, то неправильно вибрано пору року, так як літо - це невдалий момент. Невдало обрано особу, тому що для українського суспільства є більш одіозні люди, через смерть яких тут вже була б бійка на всю країну. Якщо ми говоримо про імідж України, можливо, хотіли зіпсувати, також невдало вибрано час з точки зору міжнародних подій.

Залишається одна версія - це внутрішній споживач інформації Росії. Можна залишити цю версію. Але я б не ставила цю версію з російськими спецслужбами на перше і на друге місце. Бо кому ще могла заважати професійна діяльність того видання, в якому працював Павло, і тієї людини, на машині якої він був? Він був на автомобілі колишнього головного редактора "УП". Їхня діяльність могла, в тому числі, заважати багатіям, олігархам і тим, що не доросли до олігархів, тому що вони займалися дуже серйозними розслідуваннями і мали дуже серйозну інформацію, і не вся вона оприлюднена, давайте будемо чесними. Вони могли заважати криміналітету, це не ті злодії, які крадуть гаманці на вулиці, а ті, що пов'язані з вищою владою в державі, у яких тут теж багато інтересів. Тому замовників могло бути скільки завгодно, версій може бути багато, і всі вони повинні бути розглянуті правоохоронцями.

 

Чим менше зараз буде публічності в цій справі, якщо це можливо, тим краще буде для оперативно-розшукової діяльності, так як в таких гучних справах дуже швидко знищуються і всі докази, і тікають усі люди, які можуть бути причетні до цього. Потрібно оперативно перекривати всі шляхи, якими будуть бігти винуватці, і я думаю, що у правоохоронців є відповідь на це питання. Півроку тому до мене зверталися журналісти, я вже коментувала таку ситуацію, що за Оленою Притулою відбувалося спостереження, це зафіксували журналісти, і вона зверталася в міліцію, але цьому тоді не надали належної уваги. Я думаю, що у правоохоронців є певні напрацювання і, можливо, вже знають причину цього вбивства.

більше читайте і дивіться тут: http://ua.112.ua/mnenie/yakshcho-za-vbyvstvom-sheremeta-stoiat-spetssluzhby-rf-to-nevdalo-vybranyi-chas-roku-i-osoba-326283.html