fbpx

Захист Корбана має всі підстави для зняття звинувачень

Радіо Голос Столиці 03.11.2015 Експерт з питань права Анна Маляр в ефірі радіостанції Голос Столиці заявила, що з юридичної точки зору у захисту Геннадія Корбана є всі підстави для того, щоб взагалі розбити звинувачення. Однак у політичній площині, швидше за все, відбуватиметься певний торг, зазначила юрист.

 

Без рішення суду затримана особа повинна бути звільнена після 72 годин утримання під вартою. Про це заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська коментуючи ситуацію із затриманням Геннадія Корбана. Вона також зазначила, що це справа в черговий раз підтвердила необхідність якнайшвидшого реформування кримінальної юстиції.

Нагадаємо, 3 листопада співробітники СБУ вивезли Корбана із суду, після того як адвокати почали вимагати від конвоїрів звільнити лідера «УКРОПу», оскільки вранці закінчився 72-годинний термін його утримання.

Юрист і адвокат Анна Маляр в ефірі радіостанції Голос Столиці зазначила, що правоохоронцями був допущений цілий ряд грубих порушень, що тільки на руку захисту Корбана.

Корбана відпустили і відразу знову затримали? Наскільки це законно?

— Кожна друга справа в Україні проводиться саме з такими ганебними порушеннями. І треба серйозно ставити питання про те, що міліція і прокуратура не вміють працювати за законом.

Яка взагалі юридична перспектива у цієї справи?

— Ця справа має дві площини — юридичну і політичну. Політичну, тому що Корбан є головою політичної партії, яка має своїх депутатів і в парламенті, і в місцевих радах. По-друге, час затримання фактично співпало з виборчим процесом. Можна говорити про те, що це випадково, але я нагадаю, що його затримували не під час вчинення або безпосередньо після вчинення злочину, а через півроку після тих подій, які йому інкримінували. Відповідно, час затримання все-таки був заздалегідь спланованим, принаймні, так це виглядає. І якщо ми будемо говорити про якісь юридичні перспективи, то оці всі порушення — затримання відбулося без санкції суду, не був вчасно забезпечений доступ на захист — ускладнюють судову перспективу. Тобто є шанси, що через ці порушення справа взагалі буде розвалена. Другий момент, треба згадати, у чому його обвинувачують. Я подивилася інформацію по вироках, які є по таким злочинам в судовій практиці України, і це дуже малопоширена судова практика. Приміром, створення злочинної організації, яку йому інкримінують. За п'ять останніх років дійшли до суду всього 11 справ, а щодо захоплення представників влади, то за п'ять років взагалі всього дві такі справи. Тобто говорити про те, що є серйозна судова перспектива, я би не стала. І я не впевнена, що ці дії, які зараз відбуваються, завершаться обвинувальним вироком суду. Це юридична перспектива.

Ви кажете, що були справи зі схожими обвинуваченнями. Чим тоді все скінчилося?

— Якщо ми говоримо про створення злочинної організації, там на сьогодні набрали законної сили лише два вироки, це за п'ять років, тобто це мізерна судова практика. Це дуже складні справи, щоб їх довести, і такий гучний початок переслідування зовсім не означає такий самий гучний обвинувальний вирок. Я думаю, що його не буде. В тому числі через політичну складову.

А захист Геннадія Корбана зараз має якісь важелі, щоб витягти його з-під варти?

— Безумовно. Він просто незаконно утримується. Порушення, про які ми говоримо, як раз грають на користь захисту, тому що там порушено все, що можна порушити. Я навіть не можу зрозуміти, як ці люди вчилися на юридичному факультеті, або вони навмисно це роблять. Бо у захисту є всі підстави для того, щоб взагалі розбити це обвинувачення. Але якщо говорити про політичну площину, а не про юридичну, мені здається, що зараз буде відбуватися певний торг. І я думаю, що ми живемо в такій країні, де результати цих торгів потім дуже чітко відображаються в процесуальних актах. Тобто по рішенню суду ми зможемо здогадатися, чим завершилися торги по цій справі.
Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2015_11_03/Zahist-Korbana-ma-vs-p-dstavi-dlja-znjattja-zvinuvachen-advokat-0114/