fbpx

Закон про люстрацію став розмінною монетою в клановій боротьбі за владу

В українському парламенті пропонують переписати резонансний закон про люстрацію таким чином, щоб під очищення влади підпадали всі, в тому числі президент і нардепи. На думку експертів, закон настільки «сирий», що використовувати його на практиці буде неможливо.

 

В українському парламенті не втомлюються говорити про люстрацію. Цього разу нардепи запропонували переписати відповідний закон таким чином, щоб під люстрацію потрапили і самі парламентарії, і президент країни.

Про це повідомив народний депутат, голова парламентського комітету з протидії корупціїЄгор Соболєв. Однак сам закон вже не раз викликав суперечливі відгуки експертів.

Про те, наскільки корисним може бути цей закон в його нинішній редакції, радіостанції Голос Столиці розповіла юрист, адвокат Ганна Маляр.

Як ви оцінюєте ініціативу, викладену в даному законопроекті?

– Шансів на те, що цей закон буде прийнятий, небагато. Закон про люстрацію суперечить в багатьох частинах сам собі, тобто певні частини його не узгоджуються між собою. Він порушує дуже багато норм Конституції і ми знаємо про критику міжнародних інстанцій щодо цього закону. Відповідно мені складно коментувати зміни до нього, адже я вважаю, що такий закон є неприпустимим і неможливим для застосування. Тому як в нього можна вносити ще отакі зміни, мені складно коментувати без епітетів. Щодо кримінальної відповідальності, дійсно, в тексті законопроекту анонсована кримінальна відповідальність, але відповідних змін до кримінального кодексу немає. Наразі лише пропонується створення Національного агентства з питань люстрації. Якщо цей закон буде прийнятий, то ми зайдемо з вами всією Україною в ще більший глухий кут, тому що на сьогодні частина державних інституцій не може застосувати закон про люстрацію. Доки ми не отримаємо роз’яснення КСУ щодо конституційності цього закону, немає сенсу вносити в нього зміни.

Чи будуть зміни в цьому законі від КСУ?

– Є юридична площина, а є політична. В політичній площині відбувається кланова боротьба за владу і цей закон є розмінною монетою цієї боротьби. Коли клани між собою з’ясують стосунки, відповідно з’явиться і рішення Конституційного суду з цього приводу. Але до того, як Конституційний суд це визначить, люстровані таким законом персони будуть поновлені на посадах Європейським судом і Україна ще виплатить їм компенсацію з бюджету. От до чого призведе застосування цього закону.

Може в цьому і полягає кінцева мета цього закону?

– Кінцева мета така: Європейський суд прийме своє рішення десь років через п’ять. Ці п’ять років люди не зможуть займати відповідні посади. Ось вам відповідь щодо мети цього закону – усунути від посад «незручних» людей.
Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2015_04_22/Zakon-pro-ljustrac-ju-stav-rozm-nnoju-monetoju-v-klanov-j-borotb-za-vladu-ekspert-4684/